УВАГА! КОНКУРС!

До відома керівників підприємств, установ, організацій міста
Бурштин!

Повідомляємо Вас, про проведення обласного огляду-конкурсу «Краще підприємство з охорони праці» та просимо Вас, прийняти участь у ньому.

Згідно наказу Управління Держпраці в Івано-Франківській області та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській облас і: від 30.01.2018 №47Д/34-од затверджено Положення про обласний огляд – конкурс “Краще підприємство з охорони праці” та створено комісію.

Метою конкурсу є заохочення керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб підприємців (далі — підприємства) до:

• підвищення рівня культури безпеки праці;
  • популяризація питань охорони праці;
  • покращення умов праці та сприяння впровадженню на підприємствах України сучасних методів управління охороною праці;
  • поширення позитивного досвіду у сфері охорони праці, у тому числі міжнародного;
  • підвищення ефективності і якості роботи зі створення на робочих місцях безпечних і належних умов праці;
  • залучення роботодавців та найманих працівників до активної роботи, спрямованої на реалізацію вимог законодавства про охорону праці, впровадження комплексного та системного підходу до створення безпечних і належних умов праці, зменшення ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на підприємствах Участь у Конкурсі здійснюється на добровільних засадах.

Конкурс включає три етапи:
підготовчий – лютий;
відбірковий – березень- квітень;
фінальний – Міжнародний день охорони праці (28 квітня).

Оцінювання учасників Конкурсу здійснюється за такими характеристиками:

• наявність та ефективне функціонування системи управління охороною праці, в тому числі відповідно до вимог міжнародних стандартів;
  • наявність служби охорони праці (конкретних посадових осіб), що забезпечує (забезпечують) вирішення конкретних питань з охорони праці;

– наявність кутків з охорони праці та їх обладнання, наочної агітації з охорони праці:

• витрати на охорону праці (відсоток фонду оплати праці), в тому числі на профілактичні заходи з охорони праці, цільове використання коштів на охорону праці та виконання заходів з охорони праці відповідно до колективного договору;
  • своєчасне забезпечення працюючих якісним спецодягом, спецвзуттям, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами відповідно до вимог законодавства;
  • своєчасне навчання і перевірка знань працівників, у тому числі посадових осіб, з питань охорони праці;
  • створення належних санітарних та побутових умов для працюючих;
  • рівень виробничого травматизму та професійних захворювань на підприємстві;
  • проведення атестації робочих місць із шкідливими та важкими умовами праці;
  • фінансування та організація проведення у встановленому законодавством порядку попередніх та періодичних медичних оглядів працівників;
  • інші заходи, пов’язані із забезпеченням належного рівня охорони праці та безпечних і нешкідливих умов праці.

За результатами оцінювання Комісія визначає учасників Конкурсу, які візьмуть участь у фіналі Конкурсу за встановленими номінаціями і категоріями.

Фінал Конкурсу включає:

• визначення в кожній номінації кращих підприємств з охорони праці;
  • підбиття підсумків проведення Конкурсу та відзначення переможців.

За результатами оцінювання учасників Конкурсу Комісія визначає переможців за такими основними номінаціями:

Промисловість (машинобудування, енергетика).

Будівництво та промисловість будівельних матеріалів.

Транспорт.

Агропромисловий комплекс, харчова промисловість та переробка сільськогосподарських продуктів.

Бюджетні установи та соціально-культурна сфера (медицина, освіта, культура). Хімічна та нафтовидобувна промисловість.

Лісова та деревообробна промисловість.

Житлово-комунальне господарство та зв’язок.

Комісія має право самостійно визначати перелік номінацій та встановлювати додаткові номінації..

Церемонія нагородження переможців Конкурсу проводиться відповідно до заходів з нагоді; відзначення в Україні Дня охорони праці.

Переможці Конкурсу нагороджуються дипломом переможця конкурсу «Краще підприємство з охорони праці».

За додатковою інформацією звертатися за телефоном 2-14-36.

Галицьке віділення фонду соціального страхування України.
Опубліковано 16.02.2018